Nohy v lete potrebujú zvýšenú starostlivosť a kvalitnú obuv.

V lete vyžadujú naše nohy maximálnu starostlivosť. Nielen, že je extrémne namáhame, ale v otvorených topánkach sú všetky nedokonalosti ihneď vidieť. Prinášame pár tipov, na čo v letnej starostlivosti o nohy nezabudnúť.

Starostlivosť o nohy je často stále na poslednom mieste. A to aj napriek tomu, že sú nezatěžovanější častí tela. Zvlášť v lete sa ale vyplatí na svoje nohy dbať. Popraskané päty či stvrdnutá koža na chodidlách dvakrát vábne nevyzerajú. Šľapky a obľúbené žabky sú v tomto nemilosrdné - odhalí skrátka všetko. Ako teda správne starať o nohy?

Pravidelná pedikúra

Nielen ruky, ale aj nohy sú vizitkou každej ženy, a preto by základ mala tvoriť pedikúra. Ošetrí vám je a zabráni tomu, aby sa vám na nohách tvorili nánosy stvrdnutej kože. Na výber máte ako mokrú, tak suchú variantu. Ak nikam chodiť nechcete, kúpte si domov pemzu. Je lacná a pri pravidelnom používaní urobí dobrú službu. Pripravte si kúpeľ nôh, a potom obrúste stvrdnutú kožu pomocou pemzy. Chodidlá osušte a nakoniec ošetrite hydratačným krémom.

Kúpele nôh

Skvelým pomocníkom pre krásne nohy sú v lete ich kúpeľa. Striedať by ste mali kúpeľ v studenej a v teplej vode, a to po dvoch minútach, čo podporuje a zlepšuje cirkuláciu krvi. Ak idete do kúpeľov či wellness hotela, vyskúšajte tzv. Kneippov chodník. Aj tu striedate studenej a teplej nádrže s vodou. Dno býva ešte vybavené okruhliaky, čo masíruje klenbu chodidla. Skončiť by ste mali v studenej vode, potom nohy utrieť dosucha. Na záver je ošetrite hydratačným krémom.

Pozor na plesne

V lete sa veľmi dobre darí najrôznejším plesniam nôh, ktoré chytíte veľmi ľahko. Stačí jedna návšteva bazénu či verejných spŕch, alebo nosenie nevhodnej obuvi. Ak máte z plesní obavy, kúpte si v lekárni prípravok proti plesniam, ktorý pôsobí ako prevencia. Nikdy si nepožičiavajte cudziu topánky a nechoďte v šatniach a okolo bazénov naboso. Po návrate od vody je dobré nohy »dezinfikovať«, a to kúpeľom v slabom roztoku hypermangánu, alebo v octovej vode. Oboje pomáha ničiť plesne a kvasinky.Další články:

Obuv Hulman
%%eshop_firma_url%%
SEO zajišťuje Studio Virtualis.

Dušan Hulman, Rubešova 15, 779 00 Olomouc
IČ: 603 09 717 DIČ: CZ6408191196 OBUV HULMAN - prodejna Olomouc Denisova 19, 772 00 Olomouc
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nastavení cookies

Kozačky Carinii - Boty Kacper - Nízké kozačky - Letní kozačky - Boty Mustang - Dámská obuv
obuvhulman.cz