Topánky z pravej kože - výhody a nevýhody.

V bludisku regálov v obchode s obuvou je niekedy ťažké sa rozhodnúť, aké topánky az akého materiálu si kúpiť. Pokiaľ nejde o športové tenisky, tak najčastejšie sa volia modely z kože. Je všeobecne známe, že prírodné je najlepšie.

Avšak, rovnako ako naša koža, tak aj kožené topánky a čižmy vyžadujú starostlivosť, nielen preto aby vyzerali atraktívne, ale tiež aby nám čo najdlhšie vydržali.

Výhody koženej(usňovej) obuvi.

Až spracovaním surovej kože vznikne useň. Vzhľadom k tom, že vo verejnom povedomi sa usni hovorí koža, budem naďalej v texte uvádzať useň ako kožu.

Topánky vyrobené z prírodných materiálov majú radu výhod, a väčšina ľudí, ktorí sa pre tento nákup rozhodnú, si je tohto náležite vedomá. Aj napriek tomu, nákup kožených topánok je nákladná investícia, stojí za to sa pre ňu rozhodnúť.

Bezpečnosť - topánky z pravej kože neobsahujú žiadne chemické ani toxické látky, ktoré však môžu byť prítomné v topánkach z plastových materiálov. Iste poznáte ten silný až nepríjemný zápach, keď otvoríte krabicu s topánkami od Vietnamských obchodníkov a bohužiaľ aj v niektorých supermarketoch.

Pohodlie a vzdušnosť - prírodnej kože je mäkký a pružný materiál, ktorý sa ľahko prispôsobí tvaru nôh. Nohy sa v kožených topánkach toľko nepotí a nezapáchajú, pretože topánky "dýchajú".

Životnosť a odolnosť - keď je o topánky z kože riadne postarané, vydrží nám mnohokrát dlhšie aj pri intenzívnom používaní. Ani výkyvy teplôt na životnosť nemajú vplyv. Plastové materiály hlavne v zime praskajú alebo sa drobí.

Prestíž - ošetrovaná obuv z prírodnej kože vyzerá vždy atraktívne a mnoho napovie o tom kto ich nosí.


Nevýhody.

Napriek mnohým výhodám, spomeniem aj dve menšie nevýhody.

Vyššia cena - to je len pocit pri počiatočnej investíci, upokojujúcím faktom je, že kožené topánky vydržia niekoľko rokov, nezriedka i 10 rokov.

Pravidelná starostlivosť - či majú vydržať spomínaných niekoľko rokov, je potrebné aby ste o ne starali, inak môžu časom stratiť svoj atraktívny vzhľad.

Ako pěčovat o topánky aby dlho vydržaly.

Napínače do topánok a čižiem.Další články:

Obuv Hulman
%%eshop_firma_url%%
SEO zajišťuje Studio Virtualis.

Dušan Hulman, Rubešova 15, 779 00 Olomouc
IČ: 603 09 717 DIČ: CZ6408191196 OBUV HULMAN - prodejna Olomouc Denisova 19, 772 00 Olomouc
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nastavení cookies

Kozačky Carinii - Boty Kacper - Nízké kozačky - Letní kozačky - Boty Mustang - Dámská obuv
obuvhulman.cz