Zápach z obuvi a ako na neho.

Zápach vzniká predovšetkým potením nôh, čo je spojené so vznikom baktérií, nedostatočnou hygienou a celodennom nosením uzavretej obuvi.

Poďme si teda povedať pár základných zásad, aby Vaše nohy boli čo najmenej v styku s baktériami, ktoré zápach spôsobujú.

Základ je teda hlavne hygiena nôh. Ak sa Vám potia nohy, je potrebné dodržiavať túto hygienu ešte viac! Nohy si umývajte mydlom v teplej vode kľudne aj niekoľkokrát denne!

Pri zvýšenom potení nôh pomáha aj nohy ráno pravidelne zapudrovať púdrom na nohy. Vsiakne totiž prebytočný pot. Podľa potreby, opakujte aj počas dňa. Večer si doprajte kúpeľ v soli z Mŕtveho mora.

Nenoste uzavretú obuv celý deň. Keď mu musíte, meňte si aspoň ponožky niekoľkokrát denne podľa potreby a snažte sa čo najviac nohy vetrať tým, že si topánky občas zložíte.

Do práce si kúpte prezuvky alebo naše skvelé kožené papuče, vhodné sú aj dreváky.

Do obuvi si kúpte vložky do topánok, ktoré Vám výrazne pomôžu v pohlcovanie potu a pachu vnútri obuvi. Tie lacnejšie, ktoré sa rýchlejšie opotrebuje, je potrebné meniť častejšie - práve z hygienických dôvodov.

Po dlhšom nosení obuvi (napr. Pri návrate zo zamestnania) z nich vytiahnite vložky a nechajte ich na suchom mieste vyschnúť, predídete tým vzniku nežiaducich baktérií. Ráno je potom do obuvi opätovne vložte, tým pripravíte vaše topánky na ďalší deň.

Výborným prípravkom na ošetrenie zvnútra sú BATAVAN filtre do topánok, ktoré obsahujú dolomitické vápenec s prímesou levandule, ktoré Vám topánky krásne prevonia a hlavne ošetrí. Filtre vložte do ktorejkoľvek práve vyzuje obuvi (najlepšie taktiež vytiahnuť vložku a nechať voľne vysušiť) a nechajte najlepšie cez noc pôsobiť. Dolomitické vápenec Vám obuv krásne vysuší, čím zabráni vzniku a množeniu baktérií, levanduľa Vám obuv príjemne prevonia. Filtre sa dajú prehadzovať z obuvi do obuvi a vydrží aj pol roka.

S týmto potom súvisí dezodoranty do obuvi. Sú dobrým pomocníkom proti rýchlemu zmiernenie pachu v obuvi, avšak musí sa s nimi zaobchádzať podľa hygienických pravidiel. Samotný deodorant do obuvi Vám totiž pachy len prekryje. A ak obuv opäť nevyvětráte a nevysušíte, baktérie sa Vám budú vnútri množiť smelo ďalej a Vy budete pach neustále len prekrývať. Nedôjde tu teda k žiadnemu vnútornému ošetreniu, nieto zbavenie sa baktérií a pachu. Sprej preto teda vystreknite do obuvi a potom nechajte opäť dôkladne vysušiť. Odporúčame používať v kombinácii s vyššie spomínanými filtrami do obuvi.

Ďalej sa dajú tiež pre ošetrenie topánky zvnútra použiť drevené napínače do topánok. Tie topánky nielen že pekne vytvarujú a nechajú topánke pôvodný vzhľad, ale dobre je aj vysuší, čím sa opäť zbavujeme baktérií a plesní.

Najdôležitejšie a najúčinnejšie je hygiena v kombinácii s kvalitnými prípravkami na to určenými. Ľudské chodilo vyprodukuje denne až 0,5 L potu. Preto nič nenechávajte na náhodu a začnite s kvalitným ošetrením Vašich nôh aj topánok ešte dnes!Další články:

Obuv Hulman
%%eshop_firma_url%%
SEO zajišťuje Studio Virtualis.

Dušan Hulman, Rubešova 15, 779 00 Olomouc
IČ: 603 09 717 DIČ: CZ6408191196 OBUV HULMAN - prodejna Olomouc Denisova 19, 772 00 Olomouc
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nastavení cookies

Kozačky Carinii - Boty Kacper - Nízké kozačky - Letní kozačky - Boty Mustang - Dámská obuv
obuvhulman.cz