Ako sa starať o obuv + videonávody

Správne starať o obuv nie je nijako zložité. Dalo by sa povedať, že existujú rovnaké pravidlá, ktoré platia pre starostlivosť o ľudskú kožu. To je dôvod, prečo kvalitné prípravky pre starostlivosť o obuv sa často nazývajú kozmetika na topánky. Umývame si tváre, osušíme, potom nanesieme výživný krém a nakoniec kozmetické prípravky, ktoré nás chránia pred škodlivými účinkami.


Podobne prebieha starostlivosť o obuv v troch etapách:
- Čistenie

- Aplikácia výživného krému vhodného pre daný typ kože.

- Impregnácia, ktorá chráni obuv pred nečistotami, prachom a vlhkosti.

1. čistenie
Úplne prvý krok - odstránime tzv. Hrubý prach a nečistoty. Na to sa najlepšie hodí kefu. U každého typu obuvi použijeme vhodný typ kefky (hladkej velúrovej kože, textilu alebo syntetické). Zvlášť opatrne treba zaobchádzať s jemnými velúrovými kožami alebo nubukom a velúrom. Pre túto kožu, je lepšie použiť špeciálne kefa s gumou.

Nikdy nekefujte mokré topánky! Dajte pozor aby boli úplne suché.

Ak vaše topánky majú škvrny, použite špeciálny gumu. Dokonca aj odolné škvrny možno jednoducho a bez námahy vyčistiť.

Ak sa kefou alebo gumou stále nepodarilo vyčistiť topánky - použite špeciálne prostriedky. Solitaire ponúka čistiacu penu Combi Schaum pre jemné čistenie a Shoe Clean prípravok, na základe citrónového oleja pre intenzívne čistenie.


2. ošetrujúce prostriedky pomáhajú usni udržať jej pružnosť, mäkkosť a vzhľad.

To sa vzťahuje nielen na koži. Moderné syntetické materiály používané pre obuvnícke účely, tiež potrebujú starostlivosť, aby vláknitá štruktúra zostala bezo zmeny a materiál nestrácal svoje vlastnosti.

Všetok materiál, v priebehu času vysychá, koža stráca elasticitu, vytvára sa praskliny, vrásky, koža stráca svoj ​​prirodzený lesk.

Aby sa tomu zabránilo, je nutné používať na zvršky príslušné výživné krémy alebo tekuté výrobky.

Viac informácií na internetových stránkach Solitaire.

Na záver, hladká koža sa vyleští handričkou a nubuk a velúry sa zdrsní kefka.


3. impregnácia chráni topánky pred UV žiarením, špinou, prachom a vlhkosťou.

Impregnačné prostriedky, Solitaire, nielen zostávajú na povrchu materiálu, ale tiež prenikajú do materiálu. Tým je dosiahnutý tzv. Efektu "lotosového kvetu". Kvapôčky vody zídu bez zastavenia po materiáli, a prach a nečistoty nedrží!

Okrem toho, ako tomu často býva u obuvi pri chôdzi, že jedna topánka sa dotýka druhej a na topánkach zostáva čierny pruh, tak sa oveľa ľahšie čistí sa v prípade, že topánky boli predtým ošetrené pomocou impregnačného činidla.


Niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré vám pomôžu zachovať krásne topánky a predĺžiť im život:

Koža má schopnosť absorbovať vlhkosť. Vlhká koža môže zdeformovať obuv. Uistite sa, že topánky vždy dobre vysušíte. V žiadnom prípade nesušte topánky na kúrenie, alebo pri zdroji sálavého tepla - to môže viesť k popraskaniu kože.

Obuv, rovnako ako my si potrebuje oddýchnuť. Nenoste rovnaký pár každý deň. V ideálnom prípade by si mali topánky "odpočinúť" po dobu 24 hodín. Počas tejto doby, sa vlhkosť vsiaknutie do kože odparí. To nielen predlžuje životnosť topánky, ale tiež zabraňuje "nezdravé" vlhké klímu v topánke, čo prispieva k vzniku plesňových a iných infekcií. Ukazovateľom toho, že máte príliš často jeden a ten istý pár, je zmena farby stielky. Ak je tmavá - je čas dať topánky "na odpočinok", nemala čas sa zbaviť nahromadenej vlhkosti.

Ak je to možné, používajte napinák pre topánky. Novinový papier, ktorý sa často používa na tento účel, nedržia správny tvar obuvi, a často, obuv deformuje. Navyše noviny obsahujú škodlivé farbivá, ktoré môžu spôsobiť u citlivých jedincov vyvolať alergickú reakciu.

Použite špeciálny dezodorant pre topánky. Majú antibakteriálne účinky a topánky príjemne prevonia.
Pri vyzúvanie topánok, povoľte šnúrky alebo pracky zabraňujete tým zbytočnému preťahovanie topánky.

 

AKO SA STARAT O TOPÁNKY Z NUBUKOVEJ KOŽE.

Obuv Hulman
%%eshop_firma_url%%
SEO zajišťuje Studio Virtualis.

Dušan Hulman, Rubešova 15, 779 00 Olomouc
IČ: 603 09 717 DIČ: CZ6408191196 OBUV HULMAN - prodejna Olomouc Denisova 19, 772 00 Olomouc
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nastavení cookies

Kozačky Carinii - Boty Kacper - Nízké kozačky - Letní kozačky - Boty Mustang - Dámská obuv
obuvhulman.cz